تبلیغات
دانلودیاش - با تنظیم گوشی، پیامک ارزان ارسال کنید


                                           دانلودیاش
                   به سایت دانلودیاش خوش آمدید

این موضوع در پیام‌هایی كه تنها حاوی اشكال هندسی هستند، نیز صادق است؛ به این معنی كه اگر زبان گوشی‌ مشترك فارسی باشد، پیامك، فارسی محسوب شده و زمانی كه زبان گوشی لاتین باشد، پیام او لاتین محاسبه می‌شود.
خبرگزاری ایسنا: پس از اعلام تعرفه‌های پیامك فارسی و لاتین از سوی شركت مخابرات ایران و ارزان‌تر بودن هزینه ارسال پیامك فارسی، سوالاتی همچون چگونگی احتساب هزینه علائم و اعداد، از سوی مشتركان مطرح بوده است.

 زمانی كه مشتركین تلفن همراه می‌خواهند پیامكی فقط حاوی علامت ارسال كنند، اگر زبان گوشی‌شان ‌فارسی باشد، پیامك، فارسی محاسبه شده و زمانی كه زبان گوشی لاتین باشد، پیامك‌شان لاتین محاسبه خواهد شد.

اما این موضوع در پیام‌هایی كه تنها حاوی اشكال هندسی هستند، نیز صادق است؛ به این معنی كه اگر زبان گوشی‌ مشترك فارسی باشد، پیامك، فارسی محسوب شده و زمانی كه زبان گوشی لاتین باشد، پیام او لاتین محاسبه می‌شود و پیام‌هایی كه با حرف فارسی شروع شده و با شكل و یا عدد همراه باشد هم فارسی محاسبه می‌شوند.

ممكن است برخی مشتركان خواسته یا ناخواسته به ارسال پیامك خالی اقدام كنند، این دسته از مشتركان باید توجه داشته باشند كه هنگام ارسال، زبان گوشی خود را فارسی كنند تا آن پیامك فارسی محاسبه شود؛ در غیر این صورت اگر زبان گوشی در زمان ارسال پیامك لاتین باشد.

 حتی پیامك خالی نیز برای آن‌ها مثل پیام لاتین محاسبه شده و باید تعرفه پیامك لاتین را پرداخت كنند. اما در پیامك‌هایی كه فقط حاوی عدد هستند نیز این قانون صدق می‌كند و بسته به زبان گوشی فارسی یا لاتین محاسبه می‌شوند.


پیامك‌هایی كه با حرف فارسی شروع شده و با لاتین ادامه پیدا كنند، فارسی محاسبه شده و برعكس اگر پیامكی با زبان لاتین شروع شود و با فارسی ادامه یابد، لاتین محاسبه خواهد شد.

*نگاهی به نرخ تعرفه‌ها تعرفه‌ سیم كارت دائمی برای یك دقیقه مكالمه در ساعت غیر پیك 358 ریال، و در ساعت پیك مصرفی 447 ریال، در محدوده تماس شهری، همچنین محدوده در تماس غیرشهری در ساعت غیر پیك 536 ریال و درساعت پیك مصرفی 760 ریال در هر دقیقه در نظر گرفته شده است.

مكالمه همراه اول با ایرانسل در ساعت اوج مصرف 625 ریال و در ساعت غیر اوج مصرف نیز به همین مبلغ است. در مكالمه همراه اول با تالیا در ساعت اوج مصرف 447 ریال و در ساعت غیر اوج مصرف 358 ریال در نظر گرفته شده است.
منبع:برترین ها


 
                         طبقه بندی: it فناوری و اطلاعات، 
ارسال توسط مدیر سایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
از بین موضوعات زیر چه بخش هایی را بیشتر دوست دارید؟(در صورت تمایل میتوانید چند گزینه را انتخاب کنید)
امکانات جانبی

blogskin
نام و نام خانوادگی:
پست الكترونیك :